Külliye’den oyuncu değişikliği… Büyükekşi Out, Yardımcı In

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk futbolunda yaşanan skandallara rağmen istifa etmedi.

Gelen eleştirilere kulak tıkayan Mehmet Büyükekşi ve yönetimi 18 Temmuz’da yapılması planlanan TFF Başkanlık seçimleri için henüz kararını açıklamadı.

TFF Başkanlığı için aday olan ilk isim ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla tanınan ve TFF’de daha önce görev alan Servet Yardımcı oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asker selamı nedeniyle kınama cezası alan Medipol Başakşehir ile ilgili olarak UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı’ya “Siz UEFA’da değil misiniz? Orada yetkiniz yok mu? Hem Rizelisiniz, kafa göz girmeniz lazımdı” dediği haberlere yansımıştı.

Odatv’nin öğrendiği bilgilere göre geçmişte TFF Başkanlığı için Külliye’nin, Servet Yardımcı ve Mehmet Büyükekşi’ye sıcak bakarken iki isme birden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç karşı çıkmıştı.
Sonunda Mehmet Büyükekşi TFF Başkanı olmuştu.

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Türkiye ve İtalya’nın 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2032) ev sahipliği için ortak başvurusuyla ilgili yaptığı değerlendirmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öve öve bitirememişti.

Servet Yardımcı, ”Böyle büyük turnuvalara ev sahipliği için aday olmak gerçekten kolay bir iş değil. Burada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği çok değerli. Futbolu çok seven ve adeta futbola aşık bir Cumhurbaşkanımız var. Türk sporuna her zaman büyük destekleri olmaktadır. Bu tip büyük organizasyonlar için ülkelerdeki siyasi desteğin olması çok önemli. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın buradaki bakış açısı ve desteği, Türkiye için büyük bir şans. Cumhurbaşkanımızın, Türk futbolunda statların yapımında ve tesisleşmesinde dünyada eşi benzeri olmayan bir katkısı var. Bugün Anadolu’da nereye giderseniz gidin mükemmel statlar ve tesisler karşınıza çıkıyor. Ülkemiz, statları, tesisleri, modern altyapısı, havalimanları ve yollarıyla çok güçlü.” ifadelerini kullanmıştı.

SERVET YARDIMCI KİMDİR

26 Aralık 1957’de Rize’de doğan Yardımcı, amatör olarak futbol oynadı. Bir dönem Çaykur Rizespor’da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan’ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi.

Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etti. 2012’de başlayan Yıldırım Demirören dönemiyle 1. Başkan Vekili oldu ve Nihat Özdemir yönetiminde de bu görevini sürdürdü. Yardımcı, TFF’nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmekte.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x