Öğretmen Atamaları Kontenjan ve Branş Dağılımı Belli Oldu : 2023 Öğretmen Atamaları Ön Başvurular Ne Zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda 45 bin öğretmen ataması yapılacağını açıklamıştı. Pek çok öğretmen adayı ise atama tarihlerini bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 öğretmen atamaları ile ilgili ön başvuru ve sınav tarihlerini duyurdu. Aynı zamanda atama yapılacak alanların ve branşların da puanları belli oldu. Peki öğretmen atama başvuruları ne zaman yapılacak? İşte 2023 öğretmen atama kontenjan ve branş dağılımı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz aylarda sosyal medyadan yeni öğretmen atamalarının yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı ise öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen açıklamayı sonunda yaptı. Bakan Özer, öğretmen atama takvimiyle ilgili bilgiyi verdi.

Atanmayı bekleyen milyonlarca öğretmen adayı ise atama ön başvuru tarihlerini ve kontenjan listesini araştırmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamasıyla ilgili ön başvuru ve sözlü sınav tarihlerini duyurduktan sonra 2023 atama kılavuzunu da yayımladı.

2023 Öğretmen Atama Ön Başvuru ve Sınav Tarihi Ne Zaman?

Yayımlanan tercih kılavuzuna göre öğretmen atama ön başvuruları ve sınav merkezi tercihleri 27 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Ön başvuru yapan adayların sınav merkezi tercih sonuçları ise 4 Nisan tarihinde açıklanacak.

Sınav merkezleri açıklandıktan sonra sözlü sınavlar, 7-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Sözlü sınav sonuçları ise 18 Nisan tarihinde belli olacak.

Sözlü sınavdan başarılı olan adaylar, atama tercihleri 2- 6 Mayıs tarihleri arasında yapabilecek. Atama sonuçları ise 8 Mayıs’ta açıklanacak.

Bakan Özer, toplamda 103 alandan atama yapılacağını açıkladı. Ayrıca en çok 7 bin 878 kontenjanıyla sınıf öğretmenliği alanından atama yapılacağı kaydedildi.

2023 ÖĞRETMEN ATAMALARI KONTENJALARI VE BRANŞ DAĞILIMI LİSTESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir