Lodos vurdu, devrilen tekne kafeye girdi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde lodos etkili olurken, sahildeki kafenin önünde, balık ekmek satışı yapılan tekne devrildi. Tekne, dalgaların etkisiyle kafeye çarpınca camlar hasar gördü.

Gebze’de etkili olan lodos, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. İzmit Körfezi’nde dalgalar oluşurken, Eskihisar sahilinde, kafenin önünde balık ekmek satışının yapıldığı tekne devrildi. Tekne, dalgaların etkisiyle kıyıda bulunan kafeye çarptı. Kafenin camlarının bir kısmı, hasar gördü. Dalgalar da kafenin bulunduğu alana vurdu. Teknenin kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Meteoroloji uyarmıştı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geçtiğimiz gün yapılan uyarıya göre, Balkanlar üzerinden gelecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney ve iç kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklendiği belirtilmişti.

AFAD’dan İstanbullulara…

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), kentte beklenen fırtına nedeniyle İstanbulluları SMS’le uyardı. AFAD’dan yapılan uyarıda “Meteoroloji’ye göre yarın İstanbul’da kuvvetli lodos ve yağış bekleniyor. Baca zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve çatı uçmasına karşı dikkatli olun” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir