İyi Niyet Elçisi Cedi Osman’dan Depremzede Çocuklara Yardım Çağrısı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin üzerinden 1 ay geçti. Depremin yaralarını ülkece sarmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız deprem bölgesine yardım eli uzatmaya devam ediyor. NBA takımlarından Clevaland Cavaliers forması giyen Cedi Osman da deprem bölgesindeki çocuklar için yardım çağrısında bulundu. UNICEF İyi Niyet Elçisi olan Cedi Osman depremzedeki çocukların ihtiyaçlarına dikkat çekti.

İşte detaylar…

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin üzerinden 1 ay geçti. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için ülkemizin dört bir yanından yardım eli uzatmaya devam ediyoruz. Cedi Osman da deprem bölgesindeki ihtiyaçlara karşı yardım çağrısında bulunan bir isim oldu.

NBA takımlarından Clevaland Cavaliers’da forma giyen Cedi Osman, depremin ilk gününden beri paylaşımlarıyla deprem bölgesine yardımda bulunuyordu.

Cedi Osman ilk olarak depremin 3.gününde yaptığı yardım çağrısıyla gündeme gelmişti.

Cleveland Cavaliers’in sosyal medya hesaplarından paylaşılan videoda Cedi Osman, yıkıcı depremlerden etkilenen kişiler için hem ulusal hem uluslararası yardım kampanyalarını desteklediklerini duyurmuş ve yardım çağrısında bulunmuştu.

Cedi Osman iyi niyet elçisi olduğu UNICEF üzerinden tekrar depremden etkilenen çocuklar için çağrıda bulundu.

Cedi Osman çektiği videoda ‘Milyonlarca çocuk, milyonlarca ihtiyaç. Bugün milyonları etkileyen yıkıcı depremin üzerinden tam bir ay geçmiş olacak. Bu krizden en çok çocuklar etkilendi. Bazıları ailelerini, bazıları arkadaşlarını ve bazıları evlerini kaybetti. Eğitimleri etkilendi. Travmaya maruz kaldılar. UNICEF, sahada çocuklar ve aileleri için hayati öneme sahip temel ihtiyaçları, hijyen malzemelerini sağlıyor. Psikososyal destek ve güvenli öğrenim alanlarının yaratılması için ortaklarıyla çalışıyor. Ama daha fazlası yapılmalı. Hemen, şimdi! Çocukların desteğinize ihtiyacı var ve yardımlarınızla daha fazla çocuğa ulaşabiliriz. Bana katılın, UNICEF’e katılın ve şimdi bağış yapın. Ben yaptım.’ ifadelerini kullandı.

Cedi Osman’ın kamera karşısına geçtiği dakikalar takımı tarafından da paylaşıldı. ??

Cedi Osman, Elazığ depreminde de yaptığı yardım çağrısıyla milyonlarca kişiye ulaşmayı başarmıştı.

2020 yılında Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde binlerce kişi etkilenmişti. Cedi Osman, Elazığ depreminden sonra da Chicago Bulls maçı öncesinde yardım çağrısında bulunmuştu. Cedi’nin çağrısı üzerine hem takım arkadaşlarından hem de birçok sporcudan destek gelmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir