Dilan ve Engin Polat Çifti, ‘Kara Para Akladıkları’ İddialarına Çok Net Bir Cevap Verdi!

Muhammet Yakut geçtiğimiz günlerde Dilan-Engin Polat’la ilgili birtakım iddialar ortaya atmış, çiftin ‘kuyumculuk üzerinden mail order yaptığını’ söylemişti. Tüm bu iddiaların ardından Dilan-Engin Polat çiftinden de cevap gecikmedi! ?

Dilan-Engin Polat çifti şu sıralar Türkiye gündeminin en çok konuştuğu isimlerden. Lüks yaşantılarıyla dikkat çeken çift, geçtiğimiz günlerde uçak aldıkları iddiasıyla gündeme gelmişti.

Çift bu iddiaları yalanlamış, uçağı almadıklarını kiraladıklarını söylemişti. Gelgelelim Dilan Polat’ın “istesek uçağı alırdık” sözleri tartışma yaratmış; Gazeteci Fatih Altaylı “Bu uçakların tanesi 20-25 milyon dolar. İstersen Türkiye’nin her tarafında güzellik salonun olsun bu uçağı alamazsın” sözleriyle tartışmaya dahil olmuştu.

Kısa süre içerisinde yaşadıkları yükselişle dikkat çeken ve paralarının kaynağı merak edilen çiftle ilgili her gün ortaya yeni bir iddia atılıyor. Dilan Polat paralarının kaynağını merak edenler için Armağan Çağlayan’ın programında açıklamalar yapmıştı.

“130 tane şubem var, önlerinde kuyruk oluyor. Bir ayda bir milyon adet kozmetik ürün satan insan çok iyi paralar kazanmıyor mudur?” sözleriyle gelirlerinin kaynağını açıklamıştı Dilan Polat.

Seçim öncesi yayınladığı videolarla gündeme gelen Muhammet Yakut ise Dilan-Engin Polat çiftiyle ilgili dikkat çeken iddialar ortaya atmış, “Engin Polat ile Dilan Polat ne iş yapıyor biliyor musun? Mail order yapıyor kuyumculuk üzerinden…” sözleriyle gündeme bomba gibi düşecek sözler sarf etmişti.

Geçtiğimiz günlerde Dilan-Engin Polat çiftinin mafyayla başının derde girdiği iddia edilmiş, sahibi oldukları güzellik merkezini arayarak tehditle 500 bin TL isteyen kişiyi savcılığa şikayet ettikleri iddiaları gündemde yerini almıştı.

Muhammet Yakut, “Sen çıkacaksın Dubai’de kafana taçlardan dolar koyacaksın. Ferrarilere bineceksin. Muhammet Yakut hakkında İstanbul Emniyeti’nde 3 tane şerefsiz emniyetçi ile hakkımda dava açacaksın. Dayınız Murat Ayhan sizi sokaklara atıyordu. Holding sahibiydi. Sokakta yatıyordunuz. Telekızlık yapıyordun Sıla Doğu. Allah belanı versin, hakkımda gidip şikayetçi oluyorsun.’ iddialarıyla dikkat çekti.

Ardından da Dilan-Engin Polat çiftinden ‘kara para aklama’ iddialarına cevap geldi. Engin Polat konuyla ilgili uzun bir açıklama yayınladı önce.?

“Biz ülkemizi seven insanlarız, benim kocam bu ülkeye döviz sokuyor” diyen Dilan Polat, iddialara bir dizi story ile cevap verdi.

Ardından da şubelerinin önündeki kuyruğu paylaşarak “Kozmetik markaları, fabrikaları, inşaatları ve cihaz üretimi markaları” olduğunu da söyledi.

Dilan-Engin Polat çiftinin açıklamaları bu şekildeydi…

Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x